Zahájení festivalu jízdou protokolárním vlakem

s parní lokomotivou 354.7152 z roku 1917

Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní jízdu protokolárního vlaku s parní lokomotivou 354.7152 z roku 1917 na zahájení 4. ročníku Festivalu parních lokomotiv. Kapacita pro veřejnost je 50 míst, zbylá místa jsou vyhrazena pro partnery a jejich zástupce. 

Trasa protokolárního vlaku začíná v Praze Vršovicích, odkud pokračuje průjezdem Prahy přes Prahu Braník a dále pokračuje podél Vltavy do Davle. Poté stoupá údolím řeky Sázavy až do Jílového u Prahy. Za Týncem nad Sázavou překoná řeku Sázavu po ocelovém mostu a strmě stoupá k svému vrcholu u Svárova, odkud klesá zpět do údolí Sázavy u Čerčan. V Čerčanech se připojí k trati Praha – Benešov u Prahy. Mezi Zbraslaví a Jílovým u Prahy vede krásnou krajinou v údolí řek Vltavy a Sázavy s mnoha zajímavými přírodními scenériemi.

Úbočí skal svažujících se na mnoha místech až k řece prochází 7 tunely, z nichž nejdelší je tunel na Jarově o délce 393 m. Před stanicí Jílové u Prahy překonává hlubokou rokli Kocour po vysokém kamenném viaduktu.

Po příjezdu do Benešova u Prahy je pouze pro účastníky z protokolárního vlaku připravena prohlídka depa, kde si zájemci mohou prohlédnout přijíždějící vozidla na výstavu. 

V ceně jízdenky

Řazení protokolárního vlaku

Praha Vršovice – Čerčany: 
parní lokomotiva 354.7152 + 2x Ci + 1x Ce (bufet) + 2x Ci + Az

Čerčany – Benešov u Prahy:
motorová lokomotiva T 478.2006 + Ce (doprovodný vůz) + Dsd + Az + 2x Ci + 1x Ce (bufet) + 2x Ci

Trasa protokolárního vlaku

Praha Vršovice (odjezd v 13.09 hod) – Vrané nad Vltavou – Jílové u Prahy – Čerčany – Benešov u Prahy (příjezd v 16:00 hod)

POČET MÍST JE OMEZEN!